رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December
اوقات شرعی

  • شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
  • کد خبر : 72180
  • مشاهده : 62 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : اگر رهبری نبودند سوریه و عراق سقوط کرده بود/یکی از مظلومیت‌های رهبری، در مورد حضور ایشان در دفاع مقدس و ناگفته‌های ایشان در این باره است

دستیار و مشاور فرماندهی کل قوا با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمانده کشورهای اسلامی است، گفت: اگر رهبری نبودند سوریه و عراق سقوط کرده بود. کشورهای مدعی رهبری اسلام نه تنها از مسلمانان حمایتی نکردند بلکه پنج سال است که ملت یمن را زیر حملات خود قرار داده‌اند.

سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور فرماندهی کل قوا صبح امروز در مراسم آغاز به‌کار بخش دفاع مقدس پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای اظهار داشت: یکی از مظلومیت‌های رهبری، در مورد حضور ایشان در دفاع مقدس و ناگفته‌های ایشان در این باره است.

به گزارش حامی خبر؛ وی در توصیف شخصیت رهبری در دفاع مقدس گفت: حضور رهبر انقلاب در مناطق جنگی از همان روزهای ابتدایی بود که تاثیر کم‌نظیری را داشت. ایشان در آن زمان نماینده رهبری در شورای عالی دفاع، رئیس کمیسیون دفاعی مجلس و امام جمعه تهران بودند. ایشان همراه با شهید چمران به اهواز آمدند و با شهید چمران ستاد جنگ‌های نامنظم را راه‌اندازی کردند ولی در ستاد نبود و تا خطوط مقدم می‌آمدند.

دستیار و مشاور فرماندهی کل قوا با بیان اینکه حضور رهبری در جبهه‌ها تا زمان ترور در ششم تیر ۶۰، مداوم بود، تصریح کرد: روزهای ابتدایی جنگ، روزهای سختی بود. فرمانده کل قوا در ابتدای جنگ بنی صدر بود و کشور سر و سامانی نداشت. همچنین وضعیت روحی مردم بهم ریخته بود ولی تاثیر حضور بسیجی‌وار ایشان به عنوان نماینده امام که توام با معنویت و صلابت بود، برای نیروهای مسلح تاثیر چند لشکر را داشت.

صفوی با بیان اینکه تشکیل و فرماندهی جنگ‌های نامنظم بسیار مهم بود، خاطرنشان کرد: نقش ایشان در شورای عالی دفاع کلیدی بود و در مقاطع مهم جنگ تاثیرگذاری کلیدی داشتند. یک از اینها، محاصره مجدد سوسنگرد بود که با پیگیری ایشان سوسنگرد از محاصره آزاد شد. یکی دیگر از اثرگذاری‌های مهم ایشان شکستن حصر آبادان است. من فرماندهی سپاه جنوب را برعهده داشتم. وقتی طرح را دادیم بنی صدر و دیگران مخالف بودند اما با قاطعیت رهبری تصویب شد.

وی افزود: تلاش پیوسته رزمی و پشتیبانی جبهه‌ها از سوی رهبری مهم بود. وقتی آر.پی.چی۷ به کشور آمد بنی صدر به سپاه نداد ولی دخالت رهبری موجب شد نصف آر.پی.چی۷ها به سپاه داده شود.

دستیار و مشاور فرماندهی کل قوا مقابله با سیاست‌های خائنانه بنی صدر و مقاومت در برابر روحیه سازشکاری را از اقدامات کلیدی رهبری در ابتدای جنگ برشمرد و ابراز داشت: وقتی رهبری رئیس‌جمهور شدند هیات‌های سیاسی از کشورهای دیگر می‌آمدند و صحبت‌های ایشان اثرگذار بود‌. حمایت از گروه‌های معارض عراقی و مجاهدین افغانی هم از دیگر اقدامات کلیدی ایشان بود. در واقع، نگاه راهبردی‌شان فقط مربوط به ایران نبود بلکه به آینده عراق و افغانستان هم توجه داشتند.

صفوی با ذکر خاطره‌ای از روزهای پایانی جنگ بیان کرد: ما قطعنامه ۵۹۸ را وقتی پذیرفتیم، عراق مجددا حمله کرد تا خرمشهر را بگیرد منافقین هم از کرمانشاه وارد کشور شدند و تا ۴۰ کیلومتری کرمانشاه آمدند. امام نگران آقا بودند و پس از ترور، اجازه حضور ایشان در جبهه‌ها و حتی استان‌های مرزی را نمی‌دادند. رهبری وصیت‌نامه نوشتند و در نمازجمعه اعلام کردند من در حال رفتن به جبهه هم هستم و همه نیز به جبهه بیایند. این حضور موثر بود و موجب شد عراقی‌ها فرار کنند.

وی با بیان اینکه رهبری فرمانده کشورهای اسلامی است، گفت: اگر رهبری نبودند سوریه و عراق سقوط کرده بود. کشورهای مدعی رهبری اسلام نه تنها از مسلمانان حمایتی نکردند بلکه پنج سال است که ملت یمن را زیر حملات خود قرار داده‌اند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

«پشیمانیم»؛ حرف پرتَکرار هواداران روحانی

بی تدبیری دولت این بار به ایستگاه «بنزین» رسید؛ ایستگاهی که بیش از همه بی تدبیری‌های دیگر دولت در طول ۶ سال گذشته صدای اعتراض مردم را بلند کرد تا جایی که حامیان حسن روحانی در دو انتخابات گذشته هم قلم هایشان را علیه دولت تند و تیزتر کردند و از انتخاب خود ابراز پشیمانی و شرمساری می کنند و تلاش دارند با معذرت خواهی از مردم باز هم بتوانند در کنار پایگاه اجتماعی رأی خود قرار بگیرند. بر همین اساس در روزهای گذشته شاهد اعتراف به اشتباه و پشیمانی هواداران و حامیان حسن روحانی هستیم. شرمندگی و خجالت حامیان روحانی در این گذرگاه می توان مروری به موضع گیری دو نماینده حاشیه ساز پارلمان در قبال دولت داشت. پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان ملی (رسانه نزدیک به خانواده هاشمی رفسنجانی) لب به انتقاد از رئیس جمهور گشود و گفته حامیان روحانی از مردم خجالت می کشند. سلحشوری می گوید: رئیس‌جمهور شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که حامیانشان در حاشیه قرار گرفتند و از مردم خجالت می‌کشند. غلامرضا حیدری نماینده مجلس و عضو دیگر فراکسیون امید که نطق های جنجالی او در هرم سبز بهارستان حاشیه های زیادی را به همراه داشته است مواضع همفکر خود (سلحشوری) را تکمیل می کند و می گوید: طبق اعلام رسمی مقامات در روی آنتن، نزدیک به هفتاد و پنج درصد این مردم نیاز به کمک دارند؟ آخر چگونه است؟ واقعا آدم احساس شرم می‌کند. همچنین پیش از این، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و دبیرکل حزب اصلاح طلب مردم سالاری در نطق خود در مجلس گفته بود: اوضاع به گونه ای وخیم شده است که بنده به عنوان نماینده مردم خجالت می کشم از اینکه بگویم از این دولت حمایت کرده ام. علاوه بر این فقط کافی است، جستجوی کوتاه در اینترنت کرد تا موضع گیری های «صادق زیباکلام» در انتخابات ۹۶ و حمایت او از روحانی توسط موتور جستجو گر یافت شود؛ او اردیبهشت ۹۸ در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد به دفاع از رئیس قوه مجریه پرداخت و گفت:  «اگر باز هم زمان به عقب یعنی به همان انتخابات اردیبهشت ۹۶ بازگردد از حسن روحانی حمایت می‌کنم.» پس از گذشت ۸ ماه، حامی دیروز رئیس جمهور ۳۶۰ درجه تغییر موضع داد و ضمن انتقاد صریح از سکاندار دولتِ اعتدال گفت که، در این روزها اگر کسی از سیاره‌ دیگری می‌آمد و می‌پرسید که حسن روحانی در کشورتان چه مسئولیتی دارد، همه می‌گفتند هیچ مسئولیتی ندارد. باور کنید که رویم نمی‌شود در چشم کسانی که با تشویق من به روحانی رأی دادند، نگاه کنم؛ شرمنده آنهایم. عرق شرم احزاب اصلاح طلب نمی توان و نباید به سادگی از حمایت های فعالان سیاسی و احزاب اصلاح طلب در دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ از شیخ دیپلمات عبور کرد، بازیگران و حتی کارگردان این جریان سیاسی با تمام قوا در انتخابات ریاست جمهوری از کاندیداتوری حسن روحانی حمایت کردند اما امروز اپوزیسیون داخلی دولت محسوب می شوند و هیچ واهمه ای ...

جدیدترین خبرها