رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 36 خبر


  • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 14 December
اوقات شرعی

  • دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
  • کد خبر : 72194
  • مشاهده : 40 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : دشمنان دریافته‌اند ایران اسلامی توان، آمادگی و اراده برخورد را دارد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمنان دریافته‌اند ایران اسلامی توان، آمادگی و اراده برخورد را دارد.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح امروز (دوشنبه ۸ مهر) در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه با گرامیداشت یاد، خاطره و آرمانهای بلند امام راحل (ره) و شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهدای عرصه امنیت اظهار کرد: از مجمع قبلی فرماندهان سپاه تا کنون سه سال می گذرد و در این مدت اتفاقات بسیار مهمی در سطح کشور، منطقه و جهان رخ داده است که با مروری بر انها می توان قدری به جایگاه  نهاد مردمی وانقلابی سپاه پی برد.

به گزارش حامی خبر؛ سرلشکر باقری با تقدیراز مجاهدت ها و نقش آفرینی های سترگ، راهبردی و تاریخ ساز سپاه طی چهار دهه گذشته از جمله در سالها و ماههای اخیر که در حوزه های مختلف درخشش معناداری داشته و عنایت و رضایت فرمانده معظم کل قوا از سپاه را به همراه داشته است، اظهار کرد: یکی از این عرصه های نقش آفرینی ، حمایت از جبهه مقاومت و پیشتازی در دفاع از حرم و نقش راهبردی، تعیین کننده و تاریخی در شکست فتنه جنگ های نیابتی و تروریسم تکفیری در منطقه بوده که وضعیت نسبت به سه سال قبل تفاوت اساسی داشته است.

وی افزود: به طور قطع وضعیتی که امروز در عراق ، سوریه ، لبنان،یمن و افغانستان شاهد هستیم با گذشته قابل قیاس نیست ؛ در عراق کشور بطور کامل پاکسازی شده ، دولت مقتدری حاکم شده، حشد الشعبی به عنوان یک نیروی مسلح قانونی مستقر شده و روابط بسیار نزدیک در تمام ابعاد با جمهوری اسلامی ایران برقرار است.

سرلشکر باقری با اشاره به پیشروی جبهه مقاومت در سوریه و شکست توطئه تکفیری ها در این کشور و وضعیت کنونی یمن ،گفت:در سوریه امروز بخش اعظم کشور پاکسازی شده، دولت مستحکم شده و مسیر اعاده ی حاکمیت در بخش های اندک باقی مانده در حال حرکت و پیشرفت است؛ در یمن توانمندی رزمندگان بی دفاع یمنی رشد چشمگیری داشته و موجب کسب پیروزیهای اساسی گردیده است، به گونه ای که در دفاع زمینی، هوایی و دریایی به جایگاه ممتازی رسیده و اخیراً به دشمن خود ضربه های اساسی از طریق هدف قراردادن هواپیماهای راهبردی دشمن و مراکز نفتی آنها و نیز اجرای عملیات ” نصر من الله ” و به اسارت در آوردن دشمن و چاره ای جز عقب نشینی و پذیرش خاتمه ی جنگ برای آنان باقی نگذاشته است.

وی افزود: اقدامات سپاه در مقابله با اشرار و گروهک های ضد انقلاب و تروریستی در شمال غرب و جنوب شرق کشور و کمک به تأمین امنیت پایدار در کشور و همزمان پیشبرد راهبرد مردم یاری و محرومیت زدایی در این مناطق بسیار اثرگذار بوده به گونه ای که امنیت امروز مناطق مرزی کمتر از نقاط مرکزی کشور نیست.

سرلشکر باقری با اشاره به دستاوردهای نیروی هوا فضای سپاه تصریح کرد: تشکیل و توسعه ظرفیت دفاعی و ارتقای توان موشکی و پهپادی کشور و به رخ کشیدن قدرت و آمادگی های هوشمندانه و قاطعانه در برخورد با تهدیدات و توطئه های دشمن از جمله انهدام مقر تروریست ها در مناطق پیرامونی و هدف قرار دادن پهپاد راهبردی متجاوز رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا تنها بخشی از اقتدار سپاه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی توسعه قدرت دریایی و حضور مقتدرانه و هوشمندانه در برقراری امنیت دریایی و برخورد با تحرکات و اقدامات تحریک کننده و مخل امنیت نیروهای فرامنطقه ای از جمله توقیف نفتکش متخلف انگلیسی را از جمله اقدامات نیروی دریایی سپاه توصیف کرد و افزود: حضور جهادی و مومنانه پاسداران و بسیجیان در امداد و خدمت رسانی به زلزله زدگان و سیل زدگان کشور و برجسته شدن ظرفیت های جبهه انقلاب برای پاسخ به نیازها و مشکلات مردم در مواقع بحران و بلایا و حوادث طبیعی در قالب گروههای جهادی و بسیج سازندگی از سوی نیروها، سپاه های استانی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) از وجوه برجسته اقدامات سپاه و بسیج به شمار می رود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه قدرت و اقدامات اطلاعاتی سپاه در مقابله با مفاسد اقتصادی و نفوذ و اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)در عرصه ساخت زیرساخت های اساسی و حیاتی کشور را مهم و تعیین کننده برشمرد و اظهار کرد: توفیقات ارزنده سپاه در عرصه های ماموریتی عصبانیت و استیصال دشمن را به همراه داشته و آنانی که خود خاستگاه و مامن تروریست ها هستند این نهاد مردمی را تروریستی اعلام کردند که این هم از نشانه های موفقیت سپاه است؛مجموعه ی اقدامات و دستاوردهای ذکر شده نشان می دهد با تدبیر و فرماندهی فرمانده معظم کل قوا و تلاش کشور به ویژه سپاه در شرایط بسیار بهتری نسبت به گذشته هستیم و جایگاه فعلی با گذشته قابل مقایسه نیست.

وی در ادامه تصریح کرد:بحمدالله امروز بازدارندگی پایدار و مستحکمی برابر توطئه های دشمن به منظور هر گونه تجاوز به ایران اسلامی ایجاد شده است و دشمنان دریافته اند که ایران اسلامی توان، آمادگی و اراده و شجاعت برخورد را دارد  و در دفاع از آرمانها و سرزمین و مردم خود لحظه ای تردید نمی کند.

سرلشکر باقری در ادامه با اشاره به اتخاذ راهبرد مقاومت فعال از سوی کشورمان گفت: ملت ایران در برجام از بخشی از حقوق هسته ای خود چشم پوشی کرد و در مقابل بایستی تحریم ها برداشته می شد؛ در مقطع ۵ ماهه ی اخیر، راهبرد مقاومت فعال و پویا در کشور اتخاذ شد ، علاوه بر این گام های سه گانه هسته ای ایران در برابر خروج آمریکایی ها از برجام برداشته شد که این مسیر بایستی با قدرت و استحکام ادامه یابد و تعهد در برابر تعهد معنا دارد.

وی اقتدار و پیش روندگی محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران به رغم توطئه ها و هجمه های مستقیم آمریکا و دنباله روهای آنها را از دستاوردهای مهم و راهبردی برشمرد و اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز در جایگاه قدرت برتر منطقه ای ،مسئولیت خود در امنیت و ثبات منطقه را می شناسد و نقش اساسی  را در این عرصه ایفا می کند؛ قصد دشمنی، طمع و تجاوز و ایجاد جنگ و ناامنی ندارد و با مسیر همکاری منطقه ای به سمت آرامش می رویم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه یادآور شد: ملت غیور، شجاع، بصیر و مومن و انقلابی ایران در ۲ سال اخیر نشان دادند با صبر و بزرگواری در برابر تحریم ها و فشارهای بیگانه ایستادگی و همراهی می کنند و ثبات امنیتی، اجتماعی و اقتصادی کشور حاصل این همراهی مردم است؛ البته بر دولتمردان ماست که با جدیت در مسیر اقتصاد مقاومتی، تلاش جهادی و بهره گیری از همراهی مردم و بخش خصوصی، بیش از گذشته در مسیر حل مشکلات مردم متمرکز شوند و بدانند نیروهای مسلح و بسیج از هیچگونه کمکی در این جنگ دریغ ندارند.

سرلشکر باقری با اشاره به ضرورت ها و اولویت های سپاه در مقطع پیش رو،گفت: سپاه در متن انقلاب به ۴۰ سالگی رسیده و در حال ورود به مرحله ی دوم همراه با گام دوم انقلاب اسلامی است .

وی تقویت جنبه نظامی و انقلابی سپاه، ضرورت توجه هرچه بیشتر به ارتقاء و حفظ آمادگی در همه مأموریت ها و صحنه ها بویژه با توجه به تهدیدات و توطئه های پیش رو و توسعه ی مدیریت و فرماندهی جهادی و انقلابی در سپاه با تقویت جوهره ی رهبری در فرماندهان و مدیران را ازاولویت های سپاه در مقطع پیش رو عنوان و تصریح کرد:ارتقاء معنویت در سپاه در هم افزایی با مجموعه نمایندگی ، جستجو و یافتن جوانان مستعد و تربیت آنها و گماردن در مناصب ، مراقبت کامل نسبت به سالم ماندن و صیانت سپاه در برابر کشش ها و شائبه های اخلاقی، سیاسی و امنیتی، تاکید بر نقش حفاظت اطلاعات به عنوان بازوی امین و توانمند فرماندهان در تمام رده ها، توجه ، تربیت و بکارگیری مناسب جوانان سرباز بعنوان سرمایه ی در اختیار نیروهای مسلح و سپاه که می تواند مبنای شکل گیری شخصیت ایمانی و انقلابی جوانان ذکور باشد از ضرورت های سپاه در شکل دهی آینده این نهاد انقلابی است.

سرلشکر باقری در پایان وحدت و هم افزایی با ارکان حکومت در کشور و سایر نیروهای مسلح در حد اعلا ، تلاش برای ارتقای هر چه بیشتر منزلت اجتماعی سپاه در کشور و مردم ، تقویت نقش بسیج در جامعه و حضور در پیشگیری و حل آسیب های اجتماعی و توجه به رشد علوم و فناوریها و تأثیر آنها در مأموریتهای آینده ی سپاه ، توجه به رشد اطلاعات و رصد و هوشیاری مداوم اطلاعاتی نسبت به صحنه های گوناگون و توجه به خانواده ها  در تمام ابعاد فرهنگی، معنوی و معیشتی را از اولویت های دیگر سپاه در تداوم مسیر پاسداری از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد و بر ارتقای توجه و اهتمام به گنج بی نظیر دفاع مقدس با توسعه ی راهیان نور، موزه های استانی، نهضت خاطره گویی و توجیه نسل جوان، توجه به نقش بانوان در دفاع مقدس و ساخت جامعه ی مومن تاکید کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

«پشیمانیم»؛ حرف پرتَکرار هواداران روحانی

بی تدبیری دولت این بار به ایستگاه «بنزین» رسید؛ ایستگاهی که بیش از همه بی تدبیری‌های دیگر دولت در طول ۶ سال گذشته صدای اعتراض مردم را بلند کرد تا جایی که حامیان حسن روحانی در دو انتخابات گذشته هم قلم هایشان را علیه دولت تند و تیزتر کردند و از انتخاب خود ابراز پشیمانی و شرمساری می کنند و تلاش دارند با معذرت خواهی از مردم باز هم بتوانند در کنار پایگاه اجتماعی رأی خود قرار بگیرند. بر همین اساس در روزهای گذشته شاهد اعتراف به اشتباه و پشیمانی هواداران و حامیان حسن روحانی هستیم. شرمندگی و خجالت حامیان روحانی در این گذرگاه می توان مروری به موضع گیری دو نماینده حاشیه ساز پارلمان در قبال دولت داشت. پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان ملی (رسانه نزدیک به خانواده هاشمی رفسنجانی) لب به انتقاد از رئیس جمهور گشود و گفته حامیان روحانی از مردم خجالت می کشند. سلحشوری می گوید: رئیس‌جمهور شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که حامیانشان در حاشیه قرار گرفتند و از مردم خجالت می‌کشند. غلامرضا حیدری نماینده مجلس و عضو دیگر فراکسیون امید که نطق های جنجالی او در هرم سبز بهارستان حاشیه های زیادی را به همراه داشته است مواضع همفکر خود (سلحشوری) را تکمیل می کند و می گوید: طبق اعلام رسمی مقامات در روی آنتن، نزدیک به هفتاد و پنج درصد این مردم نیاز به کمک دارند؟ آخر چگونه است؟ واقعا آدم احساس شرم می‌کند. همچنین پیش از این، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و دبیرکل حزب اصلاح طلب مردم سالاری در نطق خود در مجلس گفته بود: اوضاع به گونه ای وخیم شده است که بنده به عنوان نماینده مردم خجالت می کشم از اینکه بگویم از این دولت حمایت کرده ام. علاوه بر این فقط کافی است، جستجوی کوتاه در اینترنت کرد تا موضع گیری های «صادق زیباکلام» در انتخابات ۹۶ و حمایت او از روحانی توسط موتور جستجو گر یافت شود؛ او اردیبهشت ۹۸ در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد به دفاع از رئیس قوه مجریه پرداخت و گفت:  «اگر باز هم زمان به عقب یعنی به همان انتخابات اردیبهشت ۹۶ بازگردد از حسن روحانی حمایت می‌کنم.» پس از گذشت ۸ ماه، حامی دیروز رئیس جمهور ۳۶۰ درجه تغییر موضع داد و ضمن انتقاد صریح از سکاندار دولتِ اعتدال گفت که، در این روزها اگر کسی از سیاره‌ دیگری می‌آمد و می‌پرسید که حسن روحانی در کشورتان چه مسئولیتی دارد، همه می‌گفتند هیچ مسئولیتی ندارد. باور کنید که رویم نمی‌شود در چشم کسانی که با تشویق من به روحانی رأی دادند، نگاه کنم؛ شرمنده آنهایم. عرق شرم احزاب اصلاح طلب نمی توان و نباید به سادگی از حمایت های فعالان سیاسی و احزاب اصلاح طلب در دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ از شیخ دیپلمات عبور کرد، بازیگران و حتی کارگردان این جریان سیاسی با تمام قوا در انتخابات ریاست جمهوری از کاندیداتوری حسن روحانی حمایت کردند اما امروز اپوزیسیون داخلی دولت محسوب می شوند و هیچ واهمه ای ...

جدیدترین خبرها