رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 16 December
اوقات شرعی

ظهر شنبه ۲۵ آبان امسال مرد جوان در منطقه دارآباد در حال عبور و بالا رفتن از پله های یک کوچه بود که ناگهان زیرپایش خالی شد و با ساختمان گودبرداری شده کنار پله ها سقوط کرد.

به گزارش رکنا مرد ۳۵ ساله با فریادهای کمک کمک، کارگرهای ساختمان در حال ساخت را از سقوط هولناکش با خبر کرد و خیلی زود تیمی از ماموران آتش نشانی و اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.

تیم آتش نشانی با حضور در محل مشاهده کردند مرد جوان از ارتفاع زیاد که نزدیک به یک ساختمان ۵ طبقه است سقوط کرده و مسیر انتقال او به بیرون از محل گودبرداری شده سخت است و تیم پزشکی قادر به کمک رسانی در محل حادثه نیستند.

ماموران آتش نشانی در یک عملیات نفسگیر و در حالیکه مرد جوان درد زیادی را تحمل می کرد از محل سقوط حادثه بیرون آوردند و در اختیار تیم پزشکی حاضر در محل قرار دادند.

سقوط هولناک پسر جوان به ساختمان گودبرداری شده (+عکس)

بررسی ها در محل حادثه نشان از آن دارد که هیچ علائم هشدار دهنده ای در محل گودبرداری نبوده و حتی پایه های نگهداری دیواره‌های محل گودبرداری نیز وجود نداشته است که همین کم کاری باعث بروز این حادثه دلخراش شده است.

مرد جوان به بیمارستان امام حسین «ع» منتقل شد و پزشکان در بررسی های پی بردند که این جوان از ناحیه مهره‌های کمر، گردن و دنده‌هایش به شدت آسیب دیده به حدی که ریه های او نیز آسیب دیده است.

با توجه به شکستگی در دنده ها و آسیب ریه پزشکان هیچ اقدامی برای انجام عمل جراحی نمی توانند انجام دهند و مرد جوان در بخش آی سی یو بیمارستان تحت نظر قرار داد.

پیگیری خانواده از شهرداری منطقه بعد از این حادثه باعث شد تا شهرداری منطقه یک بعد از این حادثه دلخراش که می توانست باعث مرگ یک جوان شود به محل رفته و متوجه شدند که این ساختمان در حال ساخت فاقد شناسنامه فنی، ملکی است و حتی در کنار پله های کنار ساختمان هیچ نرده مخافظتی نیز نصب نشده که اخطاریه شهرداری صادر و کارهای ایمنی برای پیشگیری از تکرار حادثه انجام شده است.

بنا به این گزارش، خانواده این جوان در تماس با رکنا این حادثه دلخراش را گزارش داده و پسر جوان همچنان در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

«پشیمانیم»؛ حرف پرتَکرار هواداران روحانی

بی تدبیری دولت این بار به ایستگاه «بنزین» رسید؛ ایستگاهی که بیش از همه بی تدبیری‌های دیگر دولت در طول ۶ سال گذشته صدای اعتراض مردم را بلند کرد تا جایی که حامیان حسن روحانی در دو انتخابات گذشته هم قلم هایشان را علیه دولت تند و تیزتر کردند و از انتخاب خود ابراز پشیمانی و شرمساری می کنند و تلاش دارند با معذرت خواهی از مردم باز هم بتوانند در کنار پایگاه اجتماعی رأی خود قرار بگیرند. بر همین اساس در روزهای گذشته شاهد اعتراف به اشتباه و پشیمانی هواداران و حامیان حسن روحانی هستیم. شرمندگی و خجالت حامیان روحانی در این گذرگاه می توان مروری به موضع گیری دو نماینده حاشیه ساز پارلمان در قبال دولت داشت. پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان ملی (رسانه نزدیک به خانواده هاشمی رفسنجانی) لب به انتقاد از رئیس جمهور گشود و گفته حامیان روحانی از مردم خجالت می کشند. سلحشوری می گوید: رئیس‌جمهور شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که حامیانشان در حاشیه قرار گرفتند و از مردم خجالت می‌کشند. غلامرضا حیدری نماینده مجلس و عضو دیگر فراکسیون امید که نطق های جنجالی او در هرم سبز بهارستان حاشیه های زیادی را به همراه داشته است مواضع همفکر خود (سلحشوری) را تکمیل می کند و می گوید: طبق اعلام رسمی مقامات در روی آنتن، نزدیک به هفتاد و پنج درصد این مردم نیاز به کمک دارند؟ آخر چگونه است؟ واقعا آدم احساس شرم می‌کند. همچنین پیش از این، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و دبیرکل حزب اصلاح طلب مردم سالاری در نطق خود در مجلس گفته بود: اوضاع به گونه ای وخیم شده است که بنده به عنوان نماینده مردم خجالت می کشم از اینکه بگویم از این دولت حمایت کرده ام. علاوه بر این فقط کافی است، جستجوی کوتاه در اینترنت کرد تا موضع گیری های «صادق زیباکلام» در انتخابات ۹۶ و حمایت او از روحانی توسط موتور جستجو گر یافت شود؛ او اردیبهشت ۹۸ در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد به دفاع از رئیس قوه مجریه پرداخت و گفت:  «اگر باز هم زمان به عقب یعنی به همان انتخابات اردیبهشت ۹۶ بازگردد از حسن روحانی حمایت می‌کنم.» پس از گذشت ۸ ماه، حامی دیروز رئیس جمهور ۳۶۰ درجه تغییر موضع داد و ضمن انتقاد صریح از سکاندار دولتِ اعتدال گفت که، در این روزها اگر کسی از سیاره‌ دیگری می‌آمد و می‌پرسید که حسن روحانی در کشورتان چه مسئولیتی دارد، همه می‌گفتند هیچ مسئولیتی ندارد. باور کنید که رویم نمی‌شود در چشم کسانی که با تشویق من به روحانی رأی دادند، نگاه کنم؛ شرمنده آنهایم. عرق شرم احزاب اصلاح طلب نمی توان و نباید به سادگی از حمایت های فعالان سیاسی و احزاب اصلاح طلب در دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ از شیخ دیپلمات عبور کرد، بازیگران و حتی کارگردان این جریان سیاسی با تمام قوا در انتخابات ریاست جمهوری از کاندیداتوری حسن روحانی حمایت کردند اما امروز اپوزیسیون داخلی دولت محسوب می شوند و هیچ واهمه ای ...

جدیدترین خبرها