رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۶ جماد أول ۱۴۴۱
  • 2020 Wednesday 22 January
اوقات شرعی

  • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۷
  • کد خبر : 73351
  • مشاهده : 20 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : مردم پاسخ مناسبی از اعتماد به اصلاح‌طلبان دریافت نکردند/شاهد غروب  اندیشه هستیم

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه در این شش سال مردمی که به اطلاح‌طلبان اعتماد کردند، پاسخ مناسبی دریافت نکردند، گفت: چگونه است که اکنون مدعی مجلس و اداره کشور می‌شویم؟

صادق خرازی در پنجمین کنگره تشکیلاتی حزب ندای ایرانیان،‌ گفت:  باعث افتخار است که در ۲ سال گذشته در مقام دبیرکلی در خدمت ندای ایرانیان بودم. در ۲ سالی که مجید فراهانی دبیرکل بودند گام‌های بلندی برداشته شد. بدخواهان کج اندیش، فرصت‌طلبان هرکدام به شکلی در جهت منکوب کردن یکی از ماندگارترین تشکیلات سیاسی تاریخ معاصر ایران یعنی جمعی جوان فرهیخته و خودباور، تاختند. هنوز هم  ترکش‌های آن دوران بر اندام ستبر و نستوه ندا  قابل ‌مشاهده است.

به گزارش حامی خبر؛ وی افزود: ندا از این‌جهت ندای ایرانیان شد که آرمانی قدتمند در درون یکایک اعضای ندای ایرانیان وجود داشت. توسعه، آبادانی و پیشرفت ایران مدنظر ندای ایرانیان است. این۵ سال ۵ سال به‌ هم‌پیوسته بود. ندای ایرانیان اولین تشکیلات سیاسی است که هرسال خود را مکلف به برگزاری کنگره دانسته است.

*هدف از تشکل ندا صادقانه سخن گفتن با مردم بود

 خرازی تاکید کرد کنگره ۵ سالگی ندای ایرانیان در شرایطی برگزار می‌شود که مردم ایران در گرفتاری و سختی زندگی می‌کنند و ما مسئولیت داریم. هدف از تشکیل ندای ایرانیان این بود که بتوانیم صادقانه با مردم ایران سخن‌گوییم. هدف ما از حزب شدن این بود که ساخته ‌و پرداخته قدرت و مافیا نباشیم.

وی اظهار داشت: هدف و انگیزه ما از داشتن چنین حزب و تشکیلاتی این بوده که آرمان مقدس شهیدان و مجاهدان فی سبیل الله این سرزمین که نزدیک به یک قرن و اندی است که عطر آن  در شبستان این سرزمین می پیچد با آرمان جوانان این سرزمین که پیشرفت ،آبادی و آزادی است، پیوند داشته باشد. هدف ما این نیست که فقط مجیز گوی قدرت و تکریم کننده افرادی باشیم که تریبون دارند و می‌توانند نقش‌آفرینی کنند اما امروز سکوت کرده‌اند.

* ندا آرام نخواهد بود چون آرامش از مردم سلب شده است

 خرازی افزود: ندا نمی‌تواند سکوت کند چون نمادی از ندای مردم ایران است. ما نمی‌توانیم از کنار حوادث به‌آرامی بگذریم چون امروز آرامش و آسایش از مردم سلب شده است . مسئولیت کارگزاران سیاسی و نقش‌آفرینان سیاسی آگاهی بخشی است. رسالت ما بیداری است. ایران کشوری است که همواره با آرمان و انگیزه زندگی برپای خود ایستاده است.

*حزب نماد صداهای خفته در سینه ملت است

وی خاطرنشان کرد: حزب نماد صداهای خفته و ناگفته یک ملت است. حزب ندای اندیشه خفته در سینه است. حزب نماد تفکراتی است که باید مجال بیان و سخنش در جامعه پدید آید. اگر چنین حزبی داشتیم وباید داشته باشیم هیچ‌گاه  نباید از اقبال و عدم اقبال مردم در حرمان و نگرانی باشیم.

خرازی افزود: باید در ابتدا تکلیف خود را خودمان مشخص کنیم که درکجای سیاست ایران قرار داریم. اگر تشخیص ما، اگر شناخت و معرفت ما با واقعیت‌های جامعه آمیخته بود. آنگاه روزگاری آمیخته با فلاح و رستگاری را می‌توان برای آینده این زمین قدم زد در غیر این صورت ندا هم‌حزبی است چون ده‌ها حزب دیگر که یا باید ثناگو باشیم یا مجیزگو و یا دستان خودمان را به‌سوی آسمان دراز کند که از سوی خدای مهربان معجزه‌ای شود و تحولی در این زمین ایجاد شود. اندیشه و تحول توأم باهم زاده اداره انسان است. نمی‌توان انتظار تغییر را داشتد بدون آنگه خروشد .

* مردمی که به اصلاح‌طلبان اعتماد کردند، پاسخ مناسبی دریافت نکردند

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: در این شش سال مردمی که به اصلاح‌طلبان اعتماد کردند، پاسخ مناسبی دریافت نکردند. چگونه است که اکنون مدعی مجلس و اداره کشور می‌شویم؟ بهترین، شایسته‌ترین، مخلص‌ترین نیروهایی که برای قدرت رسیدن دولت تلاش کردند، خانه‌نشین شدند. افرادی که از خود مایه گذاشتند اما  همین دولت به آن‌ها بی‌توجه بودند و افرادی را در رأس  قدرت قراردادند که هیچ نسبتی با اصلاحات ندارند.

*اصلاح‌طلب واقعی به دنبال قدرت نیست، به دنبال تحول است

وی تصریح کرد: اصلاحات اگر اصلاحات واقعی باشد و اصلاح‌طلب اگر اصلاح‌طلب واقعی باشد به دنبال قدرت نیست به دنبال تحول است. نباید تحول را توأم با مسئولیت و دولتمردی خود بدانیم. برخی دولتمردان به قواعد اخلاقی، مروت و جوانمردی وفادار نیستند.

خرازی گفت: در همه قوانین و مقررات نانوشته سیاست در دنیا وقتی‌که شخصیتی پیروز میدان رقابت می‌شود از فردای پیروزی متواضع می‌شود و سر تکریم به سوی کسانی که به آن‌ها رأی ندادند فرود می‌آورد.

* شاهد غروب  اندیشه هستیم

 وی افزود: غربت اندیشه امروز آزاردهنده است. اصلاحات بیش از هر دوره‌ای نیاز به اصلاح گری دارد. این پیام علت تاسیس حزب ندای ایرانیان بود و این صدا در سینها حبث شد. آن روز که حزب را تشکیل داریم.  صحبت از تغییرات و پایه‌گذاری جدید و تاسیس روحیه‌ای بود که باید ادامه پیدا می‌کرد.

* باید مسئولیت را بپذیریم و با مردم سخن‌گوییم

دبیرکل حزب ندای ایرانیان اظهار داشت: هنوز هم معتقدیم که دیر نشده هنوز هم اصلاحات می‌تواند نقش‌آفرینی کند. منتها باید شانتاژ چپ‌گرایی و چپ باوری را کنار گذاریم. باید مسئولیت را بپذیریم و با مردم سخن‌گوییم. باید در برابر تحولات جامعه نقش‌آفرینی کنیم. آن‌قدر نگوییم اغتشاشات. نمی‌دانم چه علتی دارد که صدای اعتراض های معیشتی مردم را در اتهام به ‌عنوان اغتشاش‌گری خاموش کنند.  چرا شرایطی را به وجود آوریم که ۴ اغتشاشگر مجال بازی در صحنه را پیدا کنند.

* طلوع هزاره سوم با نقش‌آفرینی ایرانیان قهرمان

 خرازی گفت: چرا دولت آنقدر ساده‌اندیش است. مگر نه اینکه قانون به دولت اجازه داده که سالی ۲۰ درصد بر حامل‌های انرژی افزوده شود؟ چرا اعمال نکردند و  یک‌باره  بنزین را بدون توجهه مردم سه برابر کردند. بدانیم که این مردم و این کشور غروب نخواهند کرد.

وی افزود: آفتاب بر شبستان این سرزمین غروب نخواهد کرد. آگاهی؛ برنایی ، معرفت ، شناخت ، حقیقت‌های اندیشه  و فکر و در ذات تفکر ایرانی است همان‌طور که ایرانیان دهزاره دوم میلادی را  با ابن‌سینا و فارابی و تولید فکر رقم زدند، طلوع هزاره سوم با نقش‌آفرینی ایرانیان قهرمان، فرزندان تاریخی‌ترین ملت جهان خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

محمدعلی حبیبی؛

آیا انتقام سخت همان انتقام سریع است؟

پس از ترور ناجوانمردانه سردار شهید قاسم سلیمانی توسط ارتش تروریست آمریکا، رهبر انقلاب در پیام تسلیتی که صادر کردند از انتقام سخت سخن گفتند: «شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند.» از سویی دیگر محبوبیت فوق‌العاده سردار سلیمانی در میان مردم و نحوه شهادت ایشان یعنی ترور برنامه‌ریزی شده باعث شد موج خونخواهی از نخستین ساعات انتشار خبر در بین آحاد جامعه همه‌گیر شود. موج انتقام در شبکه‌های اجتماعی باعث ترس اندک‌شماری از کاربران از احتمال جنگ شد. شماری از کاربران از ترس بروز جنگ، خواهان این شدند که ایران از خون سردار سلیمانی بگذرد. اما این کاربران از یک مسئله آگاه نیستند و آن هم تست تاب‌آوری کشورهای متخاصم است. اتفاقا آمریکا اگر ببیند ایران منفعل و ساکت می‌نشیند در آن صورت احتمال جنگ در آینده بسیار زیاد است. چون آمریکا این سکوت را بر ضعف ایران حمل می‌کند و قاعدتا حمله به یک کشور ضعیف بسیار آسان‌تر از حمله به یک کشور قدرتمند است. اما اگر ایران واکنش درستی نشان دهد و انتقام این ترور ناجوانمردانه را بگیرد در آن صورت احتمال بروز جنگ بسیار کمتر است. پس در اینکه ایران باید انتقام خون سردار سلیمانی را از رژيم آمریکا بگیرد هیچ شکی نیست اما این انتقام لزوما نباید سریع باشد. به نظر می‌رسد انتظاری که در افکارعمومی مبنی بر واکنش و انتقام سریع ایران شکل گرفته انتظاری به‌جا نیست. انتقام سخت باید در زمان و مکان مناسب باشد و تشخیص زمان و مکان مناسب با فرماندهان نظامی است. ممکن است تشخیص فرماندهان نظامی این باشد که شرایط تحقق انتقام سخت یک هفته دیگر یا یک ماه دیگر فراهم می شود. موج انتقام سریع باعث می‌شود فرماندهان نظامی ما در افکارعمومی تحت فشار قرار گیرند. هرچند تجربه نشان داده فشار افکار عمومی باعث تصمیم غلط استراتژیست های ایران نمی‌شود اما این فضا باعث می‌شود اگر تصمیم ایشان برای انتقام سخت در زمانی نزدیک محقق نشود افکار عمومی سرخورده شود. به‌همین دلیل به نظر می‌رسد مطالبه افکار عمومی باید انتقام سخت باشد؛ نه انتقام سریع. خصوصا اینکه فرماندهان نظامی ما و به‌خصوص رهبری نشان داده‌اند وقتی از انتقام سخن می‌گویند حتما به آن عمل خواهند کرد -مانند انتقام از داعش در پی حمله به مجلس- اما تشخیص زمان و مکان مناسب آن برعهده ایشان است و قاعدتا پاسخ به چنین جنایتی باید با فکر و برنامه‌ریزی درست صورت گیرد. امری که سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح هم بر آن صحه گذاشته است. سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: پاسخ به این اقدام تروریستی حق ماست و حتما جمهوری اسلامی به این اقدام تروریستی پاسخ خواهد داد. وی با تاکید بر اینکه ایران این اقدام تروریستی آمریکا را به شدت پاسخ خواهد داد، ادامه داد: البته جمهوری اسلامی ایران ...

جدیدترین خبرها