رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
  • الخميس ۲۵ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 20 February
اوقات شرعی

  • سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
  • کد خبر : 73812
  • مشاهده : 36 بازدید
  • خبر مهم3
  • چاپ خبر : قاسم سلیمانی افسانه نبود

قاسم سلیمانی افسانه نبود، او یکی از صدها ظرفیت بزرگ انسانی است که در سایه مکتب امام و رهبر انقلاب رشد کرد ‌‌؛ به بلوغ رسید و جهانی را تحت تاثیر خود قرار داد. قاسم سلیمانی  با شهادتش نشان داد راهی که او و یارانش در سراسر جهان از سال ها پیش آغاز کرده اند […]

قاسم سلیمانی افسانه نبود، او یکی از صدها ظرفیت بزرگ انسانی است که در سایه مکتب امام و رهبر انقلاب رشد کرد ‌‌؛ به بلوغ رسید و جهانی را تحت تاثیر خود قرار داد.

قاسم سلیمانی  با شهادتش نشان داد راهی که او و یارانش در سراسر جهان از سال ها پیش آغاز کرده اند ادامه خواهد داشت چراکه او بی تردید پایه گذار “مکتب مقاومت” است، نه به این معنا که اولین کسی است که در راس فرماندهی جریان مقاومت قرار گرفت. بلکه به این معنا که توانست مقاومت را به مکتبی قابل” تکثیر و بومی سازی” شده تبدیل کند. مدل هایی کارآمد و نشات گرفته از تجربه گرانسنگ ۸ سال دفاع مقدس.

مکتبی که علاوه بر عقلانیت و معرفت بر پایه محبت‌ دل ها سامان می یابد و رمز محبوبیت سردار سلیمانی در داخل و خارج از مرزها چیزی جز این نبوده و نیست. او فرمانده دل های مردمان بی شماری بود که هرگز او را از نزدیک ندیده بودند.

او همواره در آرزوی آسمانی شدن بود و برای چنین مردی”مرگ در بستر” ننگ بود. برای همین فرمانده اش رهبر انقلاب از خدا خواست تا عاقبت او را شهادت قرار دهد.(۱۲-۱۱-۹۷).

آیا معرفی سردار سلیمانی دیگری(سردار قاآنی ) آنهم چند ساعت پس از شهادت حاج قاسم پیامی جز این داشت که این راه، راه مقاومت و راه سردار سلیمانی همچنان ادامه دارد و ما سردار سلیمانی های بیشماری داریم؟

امریکایی ها شادمانند و ترور بزدلانه سردار سلیمانی را اقدامی بزرگ برای در امان ماندن از خشم انقلابی مردم مختلف جهان می دانند. آنها به غلط می اندیشند با زدن فرمانده سپاه  قدس می توانند اهداف خود را محقق کرده و مانعی بزرگ را از سر راه بردارند.

اما غافل از آنند که با خشم متراکمی که در پی این ترور شکل خواهد گرفت در زمان مقتضی آنچنان ضربه ای را دریافت خواهند کرد که تصورش را هم نمی کردند.

البته ضربات جریان مقاومت به لشکرکشی های آمریکا و تجاوز آن به حریم کشورهای منطقه و اهداف پلیدش آنقدر بزرگ بود که باید انتظار خباثتی چون ترور شبانه را داشته باشیم.

آمریکا می خواست سوریه را تقدیم داعش کند، اما به مدد مقاومت، هم بشار اسد ماند و هم داعش شکست خورد.

آمریکا می خواست انقلاب مردم یمن را با بمب های فروخته شده به عربستان به نابودی بکشاند که نه تنها نتوانست بلکه ورق به نفع انصارلله برگشته است.

می خواست پس از سرنگونی دیکتاتور مورد حمایت خود در عراق آن را به دیکتاتور دیگری بسپارد که همواره خار چشم ملت ایران باشد اما نتوانست و ناکام ماند و دوستی ایران و عراق چه در سطح دولتمردان و چه در سطح مردم روز به روز عمق بیشتری یافت.

در لبنان می خواست با حمله ی اسراییل کار را تمام کند اما حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه که نقش سلیمانی در آن پر رنگ بود، اسراییل را وادار به عقب نشینی و شکست کرد.

آیا این همه شکست برای جنون سرمداران کشوری که داعیه دار ابرقدرتی است، کافی نیست؟

مقاومت امروز ریشه دارتر از آن است که وصل به یک نام و فرد باشد، مکتب مقاومت تنومندتر از آن است که تبری تیز در دستان لرزان دیوانه ای چون ترامپ بتواند آن را از پای در آورد.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

محمدعلی حبیبی؛

آیا انتقام سخت همان انتقام سریع است؟

پس از ترور ناجوانمردانه سردار شهید قاسم سلیمانی توسط ارتش تروریست آمریکا، رهبر انقلاب در پیام تسلیتی که صادر کردند از انتقام سخت سخن گفتند: «شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند.» از سویی دیگر محبوبیت فوق‌العاده سردار سلیمانی در میان مردم و نحوه شهادت ایشان یعنی ترور برنامه‌ریزی شده باعث شد موج خونخواهی از نخستین ساعات انتشار خبر در بین آحاد جامعه همه‌گیر شود. موج انتقام در شبکه‌های اجتماعی باعث ترس اندک‌شماری از کاربران از احتمال جنگ شد. شماری از کاربران از ترس بروز جنگ، خواهان این شدند که ایران از خون سردار سلیمانی بگذرد. اما این کاربران از یک مسئله آگاه نیستند و آن هم تست تاب‌آوری کشورهای متخاصم است. اتفاقا آمریکا اگر ببیند ایران منفعل و ساکت می‌نشیند در آن صورت احتمال جنگ در آینده بسیار زیاد است. چون آمریکا این سکوت را بر ضعف ایران حمل می‌کند و قاعدتا حمله به یک کشور ضعیف بسیار آسان‌تر از حمله به یک کشور قدرتمند است. اما اگر ایران واکنش درستی نشان دهد و انتقام این ترور ناجوانمردانه را بگیرد در آن صورت احتمال بروز جنگ بسیار کمتر است. پس در اینکه ایران باید انتقام خون سردار سلیمانی را از رژيم آمریکا بگیرد هیچ شکی نیست اما این انتقام لزوما نباید سریع باشد. به نظر می‌رسد انتظاری که در افکارعمومی مبنی بر واکنش و انتقام سریع ایران شکل گرفته انتظاری به‌جا نیست. انتقام سخت باید در زمان و مکان مناسب باشد و تشخیص زمان و مکان مناسب با فرماندهان نظامی است. ممکن است تشخیص فرماندهان نظامی این باشد که شرایط تحقق انتقام سخت یک هفته دیگر یا یک ماه دیگر فراهم می شود. موج انتقام سریع باعث می‌شود فرماندهان نظامی ما در افکارعمومی تحت فشار قرار گیرند. هرچند تجربه نشان داده فشار افکار عمومی باعث تصمیم غلط استراتژیست های ایران نمی‌شود اما این فضا باعث می‌شود اگر تصمیم ایشان برای انتقام سخت در زمانی نزدیک محقق نشود افکار عمومی سرخورده شود. به‌همین دلیل به نظر می‌رسد مطالبه افکار عمومی باید انتقام سخت باشد؛ نه انتقام سریع. خصوصا اینکه فرماندهان نظامی ما و به‌خصوص رهبری نشان داده‌اند وقتی از انتقام سخن می‌گویند حتما به آن عمل خواهند کرد -مانند انتقام از داعش در پی حمله به مجلس- اما تشخیص زمان و مکان مناسب آن برعهده ایشان است و قاعدتا پاسخ به چنین جنایتی باید با فکر و برنامه‌ریزی درست صورت گیرد. امری که سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح هم بر آن صحه گذاشته است. سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: پاسخ به این اقدام تروریستی حق ماست و حتما جمهوری اسلامی به این اقدام تروریستی پاسخ خواهد داد. وی با تاکید بر اینکه ایران این اقدام تروریستی آمریکا را به شدت پاسخ خواهد داد، ادامه داد: البته جمهوری اسلامی ایران ...

جدیدترین خبرها